16 Eylül 2009 Çarşamba

Otuz beş yaş şiiri

Yaş otuz beş! yolun yarısı eder. / Dante gibi ortasındayız ömrün.Delikanlı çağımızdaki cevher, / Yalvarmak, yakarmak nafile bugün,Gözünün yaşına bakmadan gider.
Şakaklarıma kar mı yağdı ne var? / Benim mi Allahım bu çizgili yüz?Ya gözler altındaki mor halkalar? / Neden böyle düşman görünürsünüz,Yıllar yılı dost bildiğim aynalar?
Zamanla nasıl değişiyor insan! / Hangi resmime baksam ben değilim.Nerde o günler, o şevk, o heyecan? / Bu güler yüzlü adam ben değilim;Yalandır kaygısız olduğum yalan.
Hayal meyal şeylerden ilk aşkımız; / Hatırası bile yabancı gelir.Hayata beraber başladığımız, / Dostlarla da yollar ayrıldı bir bir;Gittikçe artıyor yalnızlığımız.
Gökyüzünün başka rengi de varmış! / Geç farkettim taşın sert olduğunu.Su insanı boğar, ateş yakarmış! / Her doğan günün bir dert olduğunu,İnsan bu yaşa gelince anlarmış.
Ayva sarı nar kırmızı sonbahar! / Her yıl biraz daha benimsediğim.Ne dönüp duruyor havada kuşlar? / Nerden çıktı bu cenaze? ölen kim?Bu kaçıncı bahçe gördüm tarumar?
Neylersin ölüm herkesin başında. / Uyudun uyanamadın olacak.Kimbilir nerde, nasıl, kaç yaşında? / Bir namazlık saltanatın olacak,Taht misali o musalla taşında.
Cahit Sıtkı Tarancı

4 yorum:

pride dedi ki...

Naptın sen yaaaa:)))))
Beni de buhrana soktun sabah sabah kaldı 5 sene:(
Ama yine de olsun hayatım HER YAŞIN BİR GÜZELLİĞİ VAR,EN GÜZEL YAŞIMDAYIM diyorum sana bana bize:)

colors of angel dedi ki...

süper şiir Elif'immmmmmm..doğum günüm yaklaşıyor psikolojik bir durum

ஐ : ) STİL DİREKTÖRÜ ( : ஐ dedi ki...

Nasıl ya, ha yaklaşıyor demişsin, şimdiden nice senelere canım.
Geçmiş bayramın kutlu olsun canım.Bizde dün döndük tatilden. sevgiler

colors of angel dedi ki...

Edi'ciğim...teşekkür ederim ..bende tatilden döndüm ..sonra iş toplantısı için İstanbul'a gittim...devrelerim karıştı...:)sana da sağlık ve mutlulukla nice bayramlar;)